Краля, як ляля

               Одяг – душа народу, його історія й традиції, що передавались з покоління в покоління.

     Українське народне вбрання має велике історичне та художнє значення. Від глибокої давнини й протягом всього існування одяг задовольняв не лише матеріальні, а й духовні потреби людини, виконуючи побутові, соціальні й обрядові функції. Це важливий соціальний покажчик, що підкреслював майновий стан людини, національну приналежність, вік, регіональні ознаки. Зберігаючи давні традиції український одяг постійно розвивався й трансформувався.  Розвиток українського костюма відбувався в тісному зв’язку з європейською  та загалом світовою культурою. 

В бібліотеці пройшов етнографічний захід «Краля, як ляля» для внутрішньо переміщених осіб Донеччини. Науковий співробітник Полтавського краєзнавчого музею ім. В. Кричевського Катерина Штепа розповіла, що витоки нашого національного одягу сягають часів Київської Русі, ознайомила присутніх із зразками вбрання міщан, селян та вищих верств суспільства - шляхти ХVІІ – ХVІІІ століть та українського національного костюма ХІХ - ХХ століть.
































Історія українського народного вбрання вельми цікава. Всі елементи традиційного одягу обєднуються в комплекс й несуть в собі важливу інформацію про етнічну історію народу. Дослідження такого виду матеріальної культури, як одяг, допомагає пізнанню духовного світу українців.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Песики Гавчики святкують

Дітям про Героїв

Натхненна книгою