«Її пісні як перло многоцінне, як дивен скарб…»
Проте, все ж, точним є той факт, що у 1625 році в родині урядника добровільного кінного полку Гордія Чурая народилася донька Маруся. Про її літературний та пісенний талант було відомо на всю Полтаву. Загалом авторству Марусі приписують близько 20 пісень, серед яких такі відомі як «Засвіт встали козаченьки», «Віють вітри», «Грицю, Грицю до роботи» і т.д. В той же час, автентичною є постать і Григорія Бобренка, якого, за легендами, від нерозділеного кохання отруїла Маруся Чурай.
Про цю історію кохання та про творчий доробок нашої землячки розповів завідувач сектору соціокультурної діяльності Центральної бібліотеки Полтавської МТГ Олексій Орел. Запрошені на захід ВПО з Донецької області мали змогу дізнатися чимало цікавого. Поставши перед аудиторією в образі гетьмана, пан Олексій занурив глядачів в особливу атмосферу Козацької доби XVII століття. Цікаві факти дозволили присутнім не тільки поринути в біографію Марусі, а й краще дізнатися історію нашого краю та про цю легендарну сторінку історії України. Гості бібліотеки ознайомились з презентацією "Історія життя Марусі Чурай в піснях" та переглянули уривок з вистави "Маруся Чурай" на сцені Полтавського драматичного театру.
Присутні також мали змогу ознайомитися з представленою виставкою книг, де більш детально можна прочитати про цю легендарну постать та твори Марусі Чурай.
Достеменно невідомо як закінчилося життя Марусі, та все ж, дослідники схиляються до думки, що дівчину таки помилували. Як би не склалася її доля, ця жінка назавжди залишилася особливим символом нашого краю. А пісні та вірші Марусі Чурай пройшли через буремні віхи історії України й відомі й по цей час. І це беззаперечний факт.
Коментарі
Дописати коментар