Відгукнися, дитино, про улюблену книгу!



Чимало кому прийшлася до вподоби книга полтавської письменниці Тетяни Рубан «Нічийні». Виключенням не став і учень 9 класу 31 школи Михайлов Ярослав. Його відгук є тому підтвердженням:

«Для мене це не просто ще одна прочитана книга, це дуже важливий твір, що має неабиякий сенс. Я раджу прочитати його кожному, а особливо батькам. Я читав його не відриваючись, бо від нього не можливо відірватися. Це цікавий, позитивний, а особливо – життєвий твір. Це ще раз показує, що життя непередбачуване і завтра з нами статися, що завгодно. Тому треба бути добрішим, стриманішим та відкритим».



Відомий твір С’юзен Кулідж «Невгамовна Кейті» неймовірно сподобався учениці 8 класу Колінько Катерині, ставши її настільною книгою. Дівчинці припала до вподоби як перша, так і друга частина серії книг про дівчинку, яка мужньо долає недитячі перешкоди, які спіткають на шляху її дорослішання.

«Книги дуже зацікавили мене, бо в них розповідається про веселу та пустотливу дівчинку, яка протягом сюжету змінюється та дорослішає.  Також мені сподобалося багато інших цікавих моментів, які прямо захопили мою увагу, спонукаючи не відриватися від книги до останньої сторінки. Особливо цікавим є час, коли відбуваються події у творі та всі пригоди героїні, яка, до речі, є моєю тезкою".



Книги для дівчаток та про дівчаток користуються широким попитом, адже можна почерпнути для себе кожній юній панянці багато корисного та цікавого. Кожне таке видання на прикладі героїні показує як можна та потрібно справлятися з проблемами підліткового віку: відсутність друзів ,перше кохання, непорозуміння з батьками і т.д. При цьому, виняток не становлять навіть книги фантастичного жанру. 
Одним із прикладів літератури подібного типу є популярна серія книг про дівчинку Ніну письменниці Муні Вітчер. Якраз ці книги і вподобала постійна та сумлінна читачка нашої бібліотеки учениця 10-Б класу школи № 19 Мілейко Алла. Ось її відгук:
«Муні Вітчер – псевдонім італійської письменниці, яка написала серію книг про дівчинку Ніну. На написання її надихнула одна дитяча історії, яку запам’яталася автору на все життя.
Ніна – онучка професора Михайла, від якого вона успадкувала його магічну лабораторію. У книжці розповідається про знайомство з друзями та їхні пригоди. Особисто мені ця книжка сподобалася саме за різноманітні пригоди. Ніна постійно подорожує зі своїми друзями та протистоїть злому магу Кракону, щоб мрії дітей долетіли до таємної планети, і цим врятувати світ від зла.

Ця книга цікава, захоплююча, з нею час спливає непомітно. Я всім раджу прочитати її».


Неабияке враження справила на читачів книжкова виставка «Образу від щирого серця прощай».  Книги, розташовані тут, користуються величезною популярністю. Розділи  виставки «Не ображайся і не впадай у відчай», «Пробач, забудь і не сварись», «Зрозумій, підтримай друга»  перекликаються з проблемами підлітків, тому і актуальні.  Так, активна читачка Катя Домашина висловила своє враження на одну з найпопулярніших книг – Сергій Гридін «Не такий»:


«Чудова книга, особливо для підлітків. Вона описує складнощі того періоду, коли підлітки починають дорослішати. Починаєш розуміти те, що раніш здавалося складним. Книга «Не такий» не тільки описує життя підлітка, а і мотивує до змін, правильних рішень, якщо у вашому житті виникли якісь складнощі. Обов’язково прочитайте цю книгу!»






Незбагнене страждання людей та жахіття Голодомору, які описуються у книзі Анастасії Лисивець «Скажи про щасливе житія», мало кого може залишити байдужим. Так, учениця 9 класу 26 школи Олександра Плюйко настільки була глибоко вражена та схвильована прочитаним, що вирішила написати власний відгук на книгу:

«Я сподіваюся, що Бог покарав українців лише раз, і що більше Голодомор ніколи не повторюється, адже страждали невинні люди, помирали маленькі діти, які хотіли лише одного – жити». 
 
  


 Учениця  7-А класу 19 школи Дар'я Наливайко сама пише чудові твори, саме тому дуже тонко відчуває літературу. Зошит відгуків переповнений її враженнями від різних книжок, серед яких  і "Перехідний вік моєї мами" Ірини Мацько.  "От усі думають, що перехідний вік буває тільки один. Але Ірина Мацько у своїй книзі доводить, що це не так. Перехідний вік буває у кожного в різному віці і по-різному проявляється. Навіть, тоді, коли ви бабуся, або мама, у вас відбувається цей перехідний вік. Про його особливості рекомендую прочитати в книзі". 



Зворушливий та проникливий відгук Нікіти Павленка на книгу «Дорога до безсмертя» ( упорядник – Надія Гринь) «Нещодавно прочитав книгу «Дорога до безсмертя», яка присвячена Дмитру Коряку (позивний «Брат») – загиблому бійцю полку «Азов». Ця книга зачепила мене до краю душі. У ній розповідається про юнака з добрими очима та запалом у серці, який рішуче готовий змінювати не те, що країну, а й цілий світ.
Дмитро був моїм земляком. Я знав його особисто, був, навіть, знайомий з його мамою. Він, як і я, виріс без батька, але це все одно не завадило йому стати справжнім чоловіком. В цій книзі гарно звучать слова: «Він дуже сильно любив свою матір, але ще більше любив Україну». Коли тільки почалися сутички на Майдані, то Дмитро вирішив поїхати туди з власної волі. «За нашу з вами честь, гідність та свободу, щоб ми з вами більше не жили під гаслами про волю та свободу, а на ділі були кріпаками». Навіть, коли пішла агресія з боку Росії, ця людина не побоялася ризикувати своїм здоров’ям  та життям за нас з вами. Він був воїном, загинув – героєм! Він виріс людиною, а зараз – «ангел свободи» у наших серцях!
…Герої не вмирають!»

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Дітям про Героїв

Натхненна книгою

Песики Гавчики святкують