Бібліотекарські підказочки

Вітаємо вас на новій сторінці блогу, де ми познайомимо вас із найкращими книгами, які варто прочитати кожному, хто любить літературу!

Зої Саґґ "Дівчина онлайн"«Дівчина онлайн» - дебютна книжка блогерки.  Хороша література для дівчат підлітків та тих представниць прекрасної статті, хто хоче повернутися у вік наївності, очікування дива та чистого, без домі шків дорослої пристрасті та вигоди кохання.
Головна героїня Пенні – дівчина ХХІ століття, яка точно знає, що без Інтернету нікуди та знаходить в його просторах втіху, підтримку, а також наражається на ненависть й непорозумінням, адже по той бік екрану сидять різні люди. Класика сучасності. Цифровий вир поглинає кожного, головне не втратити себе та залишатися в «реалі». Вірити, жити, дружити, цінувати та.. знаходити справжнє кохання, яке не замінить жоден віртуальний світ.
Книга для тих, хто хоче зрозуміти сучасних підлітків та підлітків, яким важко зрозуміти, навіть, самих себе.


Сашко Дерманський "Жменька тепла для мами"


Зараз, як ніколи, хочеться повірити в казку та зануритися в прекрасний світ дитинства. Отож, мою увагу привернула нова книга Сашка Дерманського «Жменька тепла для мами».  Цей твір є чудовим прикладом того, наскільки якісною, хоч і не завжди зрозумілою дорослим, є сучасна дитяча українська література.
.
В книзі є місто вічної мерзлоти. Є дівчинка Влада, яка не любить свою няньку роботесу. Також є мама Влади, яка вже не вірить, що знайде свого героя. А ще є лиходій, який за допомогою чарівного холодильника зміг заморозити на цілі десятиліття місто, а скориставшись наївністю його жителів щей  став мером. Все як в житті, тільки «приправленному» казковістю.
.Добро перемагає. Дівчинка рятує маму та місто ламаючи холодильник. Лиходій поборений. Сонце знову світить та гріє. Навіть, мама знаходить свого героя в особі клоуна-втікача.
Книга має моральний зміст, хоч він і захований за фантастичними символами. Це чудова історія, яка стане прекрасним сімейним чтивом. Адже, саме зараз так не вистачає чогось доброго та казкового. 

Елеонор Портер "Поліанна"

Добро має обличчя. Іноді воно проявляється в рисах найрідніших людей, а буває, що сонячним теплом може тебе "зігріти" лице зовсім чужої людини. Треба тільки вміти його побачити та розпізнати за невдоволеними рисами втоми, захисної байдужості й заклопотаності.
Поліанна – обличчя доброти. Ця маленька дівчинка бачить позитив у всіх людях та ситуаціях. Для неї не існує «не таких» особистостей. Просто до кожного потрібно підібрати власний ключ, бо люди занадто багато замків виставляють до власної душі.
Наївна та добродушна дитина вчить кожного власної «гри у радість». Спочатку у дорослих вона викликає нерозуміння, але поступово вони приєднуються до її дивних правил, отримуючи власний спокій та смак до життя. Хай, навіть, в дрібницях, але їх буття починає набувати сенсу та кольору.

Книга викликає одночасно і сміх, і сльози, залишаючи світлий та добрий слід в душі читача. Починаєш розуміти, що в дитяче сприйняття реальності, хоча і наївніше, проте все ж чесніше за доросле, адже позбавлене стереотипів, ворожості, забобонів.

Популярні дописи з цього блогу

Дітям про Героїв

Натхненна книгою

Про великих для маленьких